Puppy
Bilbao,
Spanje
Puppy is een kunstwerk uit 1992 van de Amerikaanse kunstenaar Jeff Koons. Het is een 12 meter hoge West Highland white terriër die aan de buitenkant bekleed is met 70.000 levende bloemen. Deze bloemen staan op 25.000 kilo aarde die omhooggehouden wordt door een stalen frame. Om de bloemen van water te voorzien heeft het een ingebouwd irrigatiesysteem.
In 1997 werd Puppy verkocht aan het Guggenheim Museum in Bilbao. Een paar dagen voor de opening van het museum werd ontdekt dat drie als tuinmannen verklede ETA-terroristen bezig waren een bom in het kunstwerk te verstoppen.Gelukkig is het goed afgelopen. Puppy is nog steeds te bewonderen naast het Guggenheimmuseum in Bilbao. Met deels veel dank aan de alleswetende Wiki.
Laat een reactie achter
of Log in
12 reactie(s) bij "Puppy"
Leuke foto
Bericht aangepast op 23:36:45Puppy staat er mooi gekleurd op.
Bericht aangepast op 23:36:32Heel mooi.
Bericht aangepast op 23:36:10bijzonder, dacht even dat het bloemencorso was.
Bericht aangepast op 00:12:56wat een toeval, liep net nog langs de split rocker van dezelfde mijnheer koons! mooi om te zien
Bericht aangepast op 11:00:38Fantastisch mooi dit, Rene!
Bericht aangepast op 11:00:22Wat een spectaculair kunstwerk en wat een heftig verhaal!
Bericht aangepast op 11:00:19Net ff gegoogled. Mooi kunstwerk. Ik vind het werk van Koons sowieso mooi.
Bericht aangepast op 14:14:46Ziet er mooi uit maar vergt wel veel onderhoud neem ik aan
Bericht aangepast op 14:14:25mooie foto
Bericht aangepast op 14:14:19Mooie opname
Bericht aangepast op 13:59:59Wat een kleurrijk hondje!!
Bericht aangepast op 13:59:33