3x onvergetelijk reizen in onbekend Europa
Ben jij op zoek naar avontuur? Voor bijzondere ervaringen hoef je echt niet naar de andere kant van de wereld te reizen. Met een korte vlucht, afwisselende autorit of ontspannen treinreis bereik je de rafelranden van ons eigen continent. Daar wachten plekken ver weg van de massa: spot beren en bizons in Roemenië, reis terug in de tijd in Georgië of snuif de buitenlucht op in outdoorparadijs Noord-Macedonië. Plus: scroll naar beneden om onze Grote Europese Wandelquiz te doen en kans te maken op een treinreis voor twee naar Spanje!
1. Waag je in de wildernis van Roemenië

Ook in Europa kun je op safari! In Roemenië vind je de laatste wildernis van ons continent. Het land telt zo’n 6000 bruine beren, 2750 wolven en 1800 lynxen. In de Karpaten is de kans groter dat je in een berendrol stapt dan in hondenpoep … Maar in het land van Dracula zijn er ook dieren met minder scherpe tanden. Zo kun je met een ranger op bizonsafari in natuurpark Vânători. En dan is er nog de Donaudelta, een waar vogelparadijs. In dit doolhof van waterwegen speur je naar kroeskoppelikanen, roze pelikanen, helderblauwe scharrelaars en felgekleurde bijeneters. Richt je blik ook af en toe op het water, waar je met wat geluk een otter, Europese moerasschildpad of dobbelsteenslang ziet zwemmen.

Wil je niet alleen natuur, maar ook cultuur? Achter de bossen – of, letterlijk vertaald, Transsylvanië – liggen de kleurrijke huizen van steden als Sibiu en Sighişoara. Roemenië staat ook bekend om de vele kastelen. Het meest beroemde is Kasteel Bran, de inspiratiebron voor de vampierverhalen die Bram Stoker schreef. De Via Transilvanica, een gloednieuwe langeafstandswandeling van 1428 kilometer, loopt door een glooiend groen landschap en verbindt de middeleeuwse steden en kastelen met kleine Saksische dorpjes. Hier wordt het straatbeeld bepaald door stoere weerkerken, herders met kuddes schapen en oude vrouwtjes die wol spinnen voor hun deur. Na het wandelen van een (of meerdere) etappe(s) slaap je in kleinschalige accommodaties met huisgemaakte maaltijden.
Hoe kom ik in Roemenië?
Roemenië is prima per trein bereikbaar. Vanuit Nederland kun je via Wenen reizen en daar overstappen op de nachttrein naar Roemenië. Met de auto rijd je in ongeveer 20 à 22 uur van Nederland naar Transsylvanië of Boekarest, over een afstand van ruim 2.000 kilometer. Langs de route zijn volop laad- en overnachtingsmogelijkheden. Vliegen blijft de snelste optie: in 2,5 uur vlieg je rechtstreeks van Amsterdam naar onder meer Boekarest, Cluj-Napoca of Timișoara.
Waar vind ik meer reisinspiratie en praktische tips voor Roemenië?
Bekijk het reisaanbod van Better Places, een Nederlandse reisorganisatie die duurzaam reizen en relatief onbekende Oost-Europese bestemmingen een warm hart toedraagt. Op de website vind je ook veel leuke tips voor activiteiten en bijzondere bestemmingen.
2. Verken het veelzijdige Georgië

Het televisieprogramma Wie is de Mol? zette Georgië in één klap op de kaart. Daarvoor hadden weinig mensen van dit compacte, maar o zo veelzijdige land in de Kaukasus gehoord. Iets minder recent werd Georgië letterlijk op de kaart gezet toen de Sovjet-Unie uiteen viel in vijftien nieuwe landen. De erfenis van die Sovjettijd ervaar je nog steeds, zelfs in hoofdstad Tbilisi. Naast de metrostations, de mozaïeken en de betonnen pracht van het voormalige Ministerie van Snelwegen biedt de stad een mengelmoes aan stijlen en bouwperiodes, met als hoogtepunt de oude stad. Hier dwaal je tussen houten balkons, kleurrijke façades, het oude badhuis en de minaret van de Jumamoskee, of klim je naar de vesting Narikala hoog boven de stad.

Buiten Tbilisi word je al snel omringd door geweldige kerken en kloosters – Georgië is een van de oudste christelijke landen ter wereld. Enkele daarvan staan op de Unesco-Werelderfgoedlijst, waaronder de historische monumenten van Mtskheta en het iconische klooster van Gelati. Maar Georgië is ook een land van ongerepte natuur, met glooiende heuvels vol bossen, diepe canyons en de besneeuwde bergtoppen van de Kaukasus. Dit wandelparadijs biedt niet alleen uitdagende meerdaagse trektochten en prachtige dagwandelingen; je kunt er ook paardrijden, mountainbiken, raften en zelfs skiën. Na al dit spectaculaire natuurschoon vormen de wijngaarden van Kakheti en de stranden aan de Zwarte Zee de perfecte afsluiting van een rondreis door Georgië.
Hoe kom ik in Georgië?
Vanaf Amsterdam vlieg je in ongeveer 4,5 uur rechtstreeks naar Tbilisi met Georgian Airways (seizoensgebonden). Alternatief zijn vluchten met overstap via Istanbul, Wenen of Warschau naar Tbilisi, Kutaisi of Batumi.
Waar vind ik meer reisinspiratie en praktische tips voor Georgië?
Bekijk het reisaanbod voor Georgië en aanbevolen activiteiten en bestemmingen in Georgië op de website van Better Places.
3. Kom buitenspelen in Noord-Macedonië

Noord-Macedoniërs leven nog zoals de rest van Europa een generatie terug. Haast hoort daar niet bij – zeker buiten de steden nemen mensen de tijd voor een praatje. Het ontspannen tempo past perfect bij de bescheiden omvang van Macedonië, waar de bergen en de meren van de Balkan worden afgewisseld met een uitgestrekt platteland waar je in homestays en gastvrije pensions verblijft. Wie wil, reist in een mum van tijd vanaf de middeleeuwse kerken in de Matkakloof naar de Gekleurde Moskee en het Ottomaanse Bektashiklooster in Tetovo.
Beter neem je de tijd en verken je Noord-Macedonië te voet. Trek je wandelschoenen aan voor trektochten in de nationale parken Pelister, Mavrovo en Galičica, aan de rand van het beroemde Meer van Ohrid. Of loop een deel van de Via Dinarica, een unieke langeafstandswandeling die dwars door de ruige Dinarische Alpen voert. Vaak deel je de natuur alleen met de lokale bosbewoners, waaronder vossen, gemzen en zelfs beren en wolven. Stap je liever op een fiets, in een kajak, of gaat jouw hart sneller kloppen van rotsklimmen? Ook dan ben je in Noord-Macedonië op de juiste plek.
Voor foodies valt er eveneens veel te genieten. Het land telt net zoveel restaurants en cafés als inwoners, grappen de Noord-Macedoniërs: voor je het weet beland je bij iemand aan tafel voor lekkere hapjes of een glaasje rakija, de lokale en meestal zelfgestookte brandewijn. Noord-Macedonische gerechten kenmerken zich door invloeden uit de Mediterrane en Turkse keukens. Vrijwel alle ingrediënten komen uit de eigen, biologische moestuin. Slow cooking zou in Noord-Macedonië uitgevonden kunnen zijn!
Hoe kom ik in Noord-Macedonië?
Met de auto rijd je in zo’n 20 à 22 uur van Nederland naar hoofdstad Skopje, over een afstand van ruim 2.100 kilometer via Duitsland, Oostenrijk, Hongarije en Servië. Er zijn voldoende laad- en overnachtingsmogelijkheden onderweg. Treinreizen vergen meerdere overstappen, bijvoorbeeld via Wenen, Boedapest en Belgrado naar Skopje. Ze duren al snel anderhalve dag, maar zijn ideaal voor slow travelers. Vliegen is de snelste optie: vanuit Eindhoven en Amsterdam zijn er rechtstreekse vluchten naar Skopje (ca. 2,5 uur).
Waar vind ik meer reisinspiratie en praktische tips voor Noord-Macedonië?
Bekijk het reisaanbod voor Noord-Macedonië en aanbevolen activiteiten en bestemmingen in Noord-Macedonië op de website van Better Places.
Ga voor meer reisavonturen in onbekende uithoeken van Europa naar betterplaces.nl.
Test je Europese wandelkennis en win een reis naar Spanje!
Heb je altijd al willen wandelen over ongerepte bergpieken, langs steile kliffen of door uitgestrekte valleien? Het kan allemaal binnen Europa! Dus trek die wandelschoenen aan en test je kennis over Europa’s mooiste wandelbestemmingen met onze wandelquiz in samenwerking met reisorganisatie Better Places. Onder de deelnemers met de hoogste score verloten we twee treintickets naar Barcelona met NS International!
Je kan jouw keuzes op elk moment wijzigen door onderaan de site op "Cookie-instellingen" te klikken."
Volg Columbus Travel op Facebook, Instagram, Spotify en/of YouTube en meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief.



Ellie Havekes
Hoe win ik een reis??
Vellah Bogle
Hi Ellie, je kunt al onze winacties vinden op www.columbustravel.nl/win!
Alie
Ik zou graag deze prijs winnen
Barcelona een van vol cultuur en mooie gebouwen
Lijk mij prachtig om te zien