In de leer
In de leer
Vroeg in de ochtend, de zon is bijna op, en wij zitten al in ons autootje. Vanuit het maincamp in Addo Elephant Park lijken we niet alleen de eerste, maar ook de enige die vroeg uit de veren zijn.
Rustig rijden we richting de kleinere loops die het park rijk is. Geen enkele auto te bekennen!
Terwijl Brian zich ontfermt over de weg, tuur ik de bosjes af. En dan plots 'STOP! LEEUW!' Tussen de bosjes door spot ik een jonge leeuw. Deze ligt niet lekker te luieren, maar lijkt iets op het spoor te zijn.
We proberen hem te volgen, en hoewel de struiken het niet makkelijk maken lukt het ons aardig hem steeds weer in het vizier te krijgen. En we hebben geluk, want deze jonge leeuw is niet alleen, een jong vrouwtje lijkt dezelfde tactiek te hebben en steeds wanneer we hem kwijt zijn duikt het vrouwtje op achter een andere struik.
In de verte voor ons, zien we een familie wrattenzwijnen op de weg, zou dat de prooi zijn die ze op het oog hebben? Het lijkt er wel op want steeds komen ze een stukje dichterbij deze nietsvermoedende familie. De spanning stijgt, niet alleen bij dit leeuwenkoppel, ook in de auto. Steeds weer is het wachten tot een van de twee achter een struik voorbij komt geslopen.
En dan ineens is er actie. In volle snelheid schiet de ene leeuw voorbij de familie wrattenzwijnen, de ander komt niet veel later en jaagt de familie richting zijn broer. De broer moet duidelijk nog wat leren want de hele familie loopt in sneltreinvaart achter hem langs de bossen in. Beteuterd staan ze te kijken.... Deze twee moeten duidelijk nog heel wat leren!
De jacht is mislukt en al snel lijken deze twee te verdwijnen tussen de struiken, maar dan krijgen wij nog een mooi toetje op deze mooie ochtend. Moeder staat een stukje verder haar kroost op te wachten. Liefdevol krijgen ze allebei een lik en een kopje. Dit moet de teleurstelling vast verzachten want moeder lijkt te zeggen: 'Geen zorgen jongens, volgende keer beter'
Onze dag kan niet meer stuk, niet alleen hebben we een spannend moment gezien, het was ook heel mooi en liefdevol! En dat allemaal met enkel ons tweetjes in ons kleine autootje!
Laat een reactie achter
of Log in
18 reactie(s) bij "In de leer"
Helaas..... Mooi om mee te maken.
Bericht aangepast op 08:13:33Wat gaaf om me te maken!
Bericht aangepast op 08:13:33Al het begin is moeilijk. Mooi om mee te maken en je verhaal is mooi ondersteunt door je foto's.
Bericht aangepast op 08:13:33Dat is veel actie op de vroege morgen... maar wat geweldig om dit live mee te maken. Je dag kan dan niet meer stuk. Mooie foto’s
Bericht aangepast op 08:13:33Dit was vast een oefensessie! Wat leuk om daar dan weer achter aan te 'jagen'. Spannend hoor, zo met zijn 2-en!
Bericht aangepast op 08:13:33Gaaf om dat mee te maken, ik was even in jullie autoootje beland en keek mee naar de puber jacht!
Bericht aangepast op 08:13:33Mooie afsluiter (liefdevol) van je blog op Valentijnsdag.
Bericht aangepast op 08:13:32Geweldig om dit mee te maken! Safari op en top!
Bericht aangepast op 08:13:32Wat een leuk verhaal, het was even vol in jullie autootje met mij erbij..
Bericht aangepast op 08:13:32Mooi verhaal Wies! Jammer dat je geen tekstwolkjes kunt aanbrengen op je foto's. Zou een leuke strip geweest zijn namelijk met de foto's.
Bericht aangepast op 08:13:32Gaaf Wies, wat geweldig om mee te maken en wat mooi vastgelegd op foto!!
Bericht aangepast op 08:13:32Super om midden in zo 'n actiefilm terecht te komen.
Bericht aangepast op 08:13:32wat een mooi verhaal en serie!
Bericht aangepast op 08:13:32Wat een actie zo op de vroege morgen, gelukkig heeft iedereen het er levend af gebracht (-:
Bericht aangepast op 08:13:32Mooi spannend moment wat je je altijd zult herinneren. Een moment van jullie twee.
Bericht aangepast op 08:13:32Wat gaaf geschreven! Ontzettend bijzonder dat je dit hebt meegemaakt!
Bericht aangepast op 08:13:32Fantastische blog dank je wel
Bericht aangepast op 08:13:32Jong geleerd, is oud gedaan!
Bericht aangepast op 08:11:33