Detail van het Cerro del Hornocal
Humahuacavallei,
Argentinië
Cerro del Hornocal (ook wel het gebergte met de 14 kleuren genoemd) is een heel bijzonder gebergte in het uiterste noordwesten van Argentinië. Het verhaal gaat dat zelfs Máxima hier met haar nieuwe vriendje Willem Alexander naar toe ging toen ze hem de bijzonderheden van haar land wilde laten zien. Het bijzondere zit in de kleuren en vormen, de kleurrijke zigzaglijnen die uniek zijn. En betrekkelijk nieuw voor de toeristen die hier komen. In mijn Trotter Argentinië reisgids van 2004/2005 staat het niet eens vermeld.
Je komt er door met een 4WD vanuit het plaatsje Humahuaca de bergen in te trekken via een smalle steile bochtige route (nr 73). Het is een flinke klim want Humahuaca ligt op 3000 meter hoogte en de Cerro del Hornocal op maar liefst 4600 meter. Op 4200 meter is een uitzichtpunt waar je een fantastisch zicht hebt op de kronkelweg die je net hebt afgelegd.
Je kunt nog een aardig stuk de bergen in lopen via een pad, maar op die hoogte is dat vermoeiend. Je daalt eerst een stuk, maar dan moet je terug natuurlijk weer omhoog en op 4600 meter is dat heftig. Wij kozen ervoor om gewoon een tijdje te genieten van dit fabelachtige uitzicht.
Laat een reactie achter
of Log in
22 reactie(s) bij "Detail van het Cerro del Hornocal"
Inspanning op die hoogte is niet mals. Schitterend.
Prachtig die kleuren en vormen
Mooi kleurrijk gebergte.
wat een prachtig gekleurde rotsen, mooi voor een schilderij.
Wow wat is dit mooi!!
Heel mooi! Ik zou er dit jaar heen gaan, maar de vraag is of dat nog gaat lukken. Mooie lijnen in je foto.
Wauw, daar wil ik zo graag naartoe!!
Geweldig die kleuren.
Wat een kleuren en wat een uitzicht, in het echt natuurlijk nog mooier.
Prachtige kleuren
Geweldige kleuren.
Het valt me iedere keer weer op hoe mooi dit gedeelte van Argentinië is. We waren er dichtbij, moeten er toch nog maar eens heen.
Wat een mooie kleuren in het landschap
Wat een prachtig kleurrijk gebied, als ik dit zie moet ik nog een keer terug naar Argentinië.
wist niet dat jij van de stoute verhaaltjes was, mooi beeld !
Geweldig landschap mooi vastgelegd.
Wat een prachtig en kleurrijk uitzicht.
Prachtig die kleuren. Al veel van gehoord. Staat nog op ons lijstje.
Dit ziet er schitterend uit, wat een kleuren!
Prachtige kleuren!!
Prachtig en heel uniek... de wandeling ernaartoe zal niet alles zijn qua zuurstof
Zo'n plek daar kan ik me wel iets bij voorstellen om naar toe te gaan en te laten zien. Erg mooi die kleuren, top foto !