De grootste kathedraal van Midden-Amerika
Leon,
Nicaragua
León was kort de hoofdstad van Nicaragua. Hierdoor zijn er verhoudingsgewijs erg veel kerken en kathedralen.
De grootste kathedraal van Midden-Amerika is gelegen aan het Parque Central in Léon. Het verhaal gaat, dat de bouwtekeningen van Lima (Peru) en Léon verwisseld zijn.
De kathedraal kent drie stijlen: neoklassiek (in de bogen), barok (in de koepels) en koloniaal (in de patio). De kerk wordt bewaakt door een leeuw voor de ingang ( léon=leeuw).
In de grafkelder liggen vele prominenten begraven, waaronder Rubén Darío, de beroemde Spaanstalige dichter. Hij kreeg een plek bij het hoofdaltaar. Ook hier houdt een leeuw de wacht. Op het dak heb je een prachtig uitzicht.
Léon is, in tegenstelling tot Granada, nog niet toeristisch, maar er zijn wel veel cafés en eettentjes.
Als je Spaans wilt leren, is Léon een heerlijke stad om te verblijven.
Bovendien ligt León ligt maar 20 kilometer van het strand. Met een bus ben je er in een half uur. Heerlijk om te wandelen langs het rustige strand; door de week zul je nauwelijks iemand tegenkomen. Wel uitkijken met zwemmen; er staat een sterke onderstroom.
Laat een reactie achter
of Log in
27 reactie(s) bij "De grootste kathedraal van Midden-Amerika"
Mooie plek, over 6 weken gaan we ook zeker een bezoek hier brengen!
Bericht aangepast op 18:02:24Wow, wat mooi Corrie
Bericht aangepast op 08:51:59Mooi gebouw , met een leuk karretje !!
Bericht aangepast op 08:51:04Mooie foto die net even dat extra heeft door het karretje op de voorgrond.
Bericht aangepast op 08:50:51Prachtig het gebouw maar ook de lucht en mensen op het plein. Heel mooi.
Bericht aangepast op 08:49:54Mooi met die kar op de voorgrond !!
Bericht aangepast op 08:49:53Prachtige architectuur, heel mooi!
Bericht aangepast op 08:49:34een mooie mix van stijlen
Bericht aangepast op 08:49:28mooie licht balans in de foto
Mooie foto; oogt als een prachtig gebouw en het fietskarretje maakt het tafereel af. Goede info erbij ook.
Bericht aangepast op 08:49:24Prachtige compositiefoto. Dat ijscomannetje doet het em!!!
Bericht aangepast op 22:44:09Wat leuk Corrie, je staat in de top tien bij de architectuurfoto's! Van harte!
Bericht aangepast op 22:29:14Prachtig gebouw
Bericht aangepast op 22:16:07prachtige foto. Zo mooi heb ik hem niet op mijn foto's staan. Vond Nicaraqua wel een mooi land
Bericht aangepast op 22:15:52Goeie foto! Zeker met die man op de voorgrond. Mooie sfeer.
Bericht aangepast op 22:15:42Mooi stadsbeeld en leuk die bakfiets er bij!
Bericht aangepast op 22:15:41Mooie levendige foto van dit fraaie stuk architectuur.
Bericht aangepast op 22:15:39Schitterend bouwwerk! Leuk met die verkoper op de voorgrond...
Bericht aangepast op 22:15:33Prachtfoto!!!!!
Bericht aangepast op 22:15:33Mooi juist door het karretje op de voorgrond. Is dit een scan???
Bericht aangepast op 22:11:44Wat een prachtig gebouw en idd nog niet heel erg toeristisch zo te zien.
Bericht aangepast op 22:11:30Ja het karretje maakt het af! goedgezien!
Bericht aangepast op 22:11:06Wat een prachtfoto...5*
Bericht aangepast op 22:11:00zeer mooie foto 5*
Bericht aangepast op 22:10:53Mooi met die ijscoman ervoor!
Bericht aangepast op 22:10:38Prachtige foto. 5*
Bericht aangepast op 22:10:36Heel mooi, bijna surrealischtisch 5*
Bericht aangepast op 22:10:36Wat een prachtige foto van dit gebouw!!
Bericht aangepast op 22:10:35