Slaapje na het eten
Centraal Namibie,
Namibië
Het jachtluipaard is het snelste landdier ter wereld. Dit dier wordt ook wel cheeta genoemd. Om zo snel te kunnen rennen is het lichaam van het jachtluipaard dun, sterk en buigzaam. Het jachtluipaard is overdag actief en leeft alleen of in kleine groepjes. Je kunt het jachtluipaard tegenkomen op de savanne en in struikgebieden.
Bij de Hammerstein Lodge hebben ze een wilde katten opvang, hier worden weesjes opgevangen en grootgebracht. Van de cheeta's hebben ze een broer en zus, die inmiddels helemaal aan mensen gewend zijn. Ze organiseren hier tegen zonsondergang een zgn. Catwalk, je mag dan mee als de dieren gevoerd worden. Kooien zijn soms wel zo groot als voetbalvelden. Om dit te bekostigen hebben ze veel geld nodig, vandaar de rondleidingen aan groepen bezoekers en gasten.
Laat een reactie achter
of Log in
10 reactie(s) bij "Slaapje na het eten"
Wat is het toch een prachtig elegant dier!
Ze blijven mooi. Het toeval wil dat ik in hetzelfde opvangcentrum ben geweest en in dezelfde lodge heb overnacht ;-) Leuk.
Voor zo'n dier is zelfs een voetbalveld niet supergroot. Hij/zij kan er niet op snelheid komen :-S
Prachtig dier
Ligt er lekker relaxed bij
Dit herken ik wel. Mooi dier.
Ik deel eigenlijk de mening van Jessi, super dat een weesje groot gebracht wordt maar triest om zo'n dier in gevangenschap te zien.
Prachtige opname van dit fraaie dier. Jammer dat hij niet vrij kan leven, maar vaak worden ze als weesjes in het wild gevonden en zijn dan niet in staat om nog in de natuur te overleven. Wij hebben ook zo’n opvang bezocht in het noorden van Namibië.
Hij ligt er tevreden bij!
Prachtig dier.