Login Reporter
Meld je aan
Search Country
Upload foto
N-Amerika > Verenigde Staten > Californie  
 

Avenue of the Giants: hoofd in de nek en lekker tuffen

 
 | Gepost op: 19 okt 2011
  | Waardering (5,0)

Jaja, Amerikanen hoef je niets te leren op het gebied van naamgeven. Dus zweef je op het ene moment over Highway 101 richting Oregon om op het andere moment vol op de rem te staan. Als het veren is gestopt en de reverse is gevonden, verschijnt langzaam het groene bord weer in de voorruit: Avenue of the Giants........

Dan schiet de hersenstam in standje associatie en denk je aan Roald Dahl, David en Goliath, Gulliver’s Travels. Naast het verkeersbord staat een rek met flyers die e.e.a. verduidelijken: The Avenue of the Giants is a 31 mile long route through Humbolt Redwoods State Park.

Rijden over the Avenue of the Giants is een indrukwekkend les in nederigheid. Indrukwekkend omdat de moeder aller bomen, de Redwood, rijen dik als cipiers op wacht staan. Nederigheid omdat ze zo hoog, zo groot, zo overweldigend zijn. Je voelt je klein, een voetnoot bij de eeuwenlange symfonie van ruisende kruinen op meer dan 100 meter hoogte.

Door Noord-California rijden is sowieso een aanrader omdat het zo anders (lees ruiger qua land en bevolking) is dan het gebied rond bijvoorbeeld San Francisco. Wanneer je daar dan rijdt, dan is the Avenue een must see. Lekker tuffen met het hoofd in de nek, genieten van die majestueuze bomen.

En als je dat dan doet, doe het dan met de ode van de ontwerper en bouwer van de Golden Gate Bridge, Joseph B. Strauss, op je dashboard geplakt:

“The Redwoods”

Here, sown by the Creator's hand,
In serried ranks, the Redwoods stand;
No other clime is honored so,
No other lands their glory know.

The greatest of Earth's living forms,
Tall conquerors that laugh at storms;
Their challenge still unanswered rings,
Through fifty centuries of kings.

The nations that with them were young,
Rich empires, with their forts far-flung,
Lie buried now - their splendor gone;
But these proud monarchs still live on.

So shall they live, when ends our day,
When our crude citadels decay;
For brief the years allotted man,
But infinite perennials' span.

This is their temple, vaulted high,
And here we pause with reverent eye,
With silent tongue and awe-struck soul;
For here we sense life's proper goal;

To be like these, straight, true and fine,
To make our world, like theirs, a shrine;
Sink down, oh traveler, on your knees,
God stands before you in these trees.

Avenue of the Giants: http://avenueofthegiants.net/
awesomemore |  Positie 68 (202 p.) |  Lid sinds 06 apr 2011 |  Foto's: 569 |  Tips: 71 |  Blogs: 63 |  Fans: 3
Jouw waardering
 
 
 
 
Door: pdanielse • Geplaatst op 22 okt 2011 10:10 uur
Mooi verhaal goeie tip
Door: Lione Kolsteren • Geplaatst op 20 okt 2011 18:39 uur
Behalve dat dit op zich een uitstekende tip is, heb je het ook nog eens boeiend en mooi beschreven!!
Door: nita92 • Geplaatst op 20 okt 2011 16:41 uur
gaan we zeker doen als we nog eens die kant opgaan, mooie tip en bijzonder mooi omschreven
Door: pensionado • Geplaatst op 20 okt 2011 13:31 uur
Prima tip en een mooie ode aan de schepper!
Door: Cobinho • Geplaatst op 20 okt 2011 09:43 uur
Lijkt me een heerlijk ritje

Reisaanbiedingen VS

NBBS Reizen

Route 66

HIER DE TITEL VOOR GOOGLE Autorondreis in Amerika over de historische Route 66. Je gaat onder andere langs Chicago, Las Vegas en Amarillo. Bekijk aanbieding
Vanaf
€ 1.379

_______________________________________

Treasures of Oregon

HIER DE TITEL VOOR GOOGLE Bij deze autorondreis ontdek je spectaculaire bergen en pittoreske steden. Je komt langs Oregon, Seattle en Portland. Bekijk aanbieding
Vanaf
€ 1.718

_______________________________________

Oost USA

HIER DE TITEL VOOR GOOGLE 12-daagse autorondreis door het oosten van Amerika. Bezoek New York, Boston, Washington DC en je reist ook door Canada. Bekijk aanbieding
Vanaf
€ 1.382

_______________________________________