Login Reporter
Meld je aan
Search Country
Upload foto
Europa > Spanje > Com. Valenciana  
 

Moros Y Cristianos

 
 | Gepost op: 01 aug 2010
 | Columbus Top Tip
  | Waardering (5,0)

Meer dan honderd steden en dorpjes in Zuid-Spanje vieren eens per jaar een bijzonder feest: Moros Y Cristianos. Deze plaatsen zijn vooral gelegen in de provincies Valencia, Alicante, Murcia en Almería. Tijdens dit festival viert men de Reconquista: de verovering van de christenen op de Moren (moslims) en de bevrijding van de regio van de islam.
Voor dit feest verkleden honderden locals zich. Dit is echt iets wat ze heel belangrijk vinden en ze geven met gemak een paar honderd euro uit voor hun kostuum. Het is de bedoeling dat de locals in verschillende groepen verschillende 'facties' vertegenwoordigen. Zo marcheren er moslimsoldaten, christensoldaten, slaven, gildes, bodes, Arabieren in traditionele kledij en nog veel meer personages door de straten. Tijdens deze parades drijft men ook de spot met het verleden: de gevechten tijdens de Reconquista worden fanatiek nagebootst. Er zit ook een serieuze kant aan het feest. Er worden heilige processies gehouden waarbij een grote parade stapvoets richting de kerk marcheert. Elk dorp en elke stad heeft zijn eigen variatie. Zo bootsen de dorpjes/steden aan zee vaak de aankomst en het vertrek van de schepen van de Moren na.

In elke plaats heeft men een andere periode waarin het festival wordt gehouden. Als je een festival wil bijwonen is het dus handig om van te voren even te checken waar een Moros Y Cristianos in jouw reisperiode plaatsvindt. Klik hier om een overzicht te bekijken.
Bekende plaatsen waar het festival o.a. plaatsvindt: Alicante, Alcoy, Denia, Calpe, Benidorm, Lérida en Orihuela.
jvanmoorsel |  Positie 1185 (50 p.) |  Lid sinds 12 sep 2008 |  Foto's: 231 |  Tips: 29 |  Blogs: 2 |  Fans: 0
Jouw waardering
 
 
 
 
Door: Fransvdg • Geplaatst op 31 okt 2010 14:09 uur
WAARSCHUWING VOOR IEDEREEN:OP ZICH IS DIT FEEST WEL EEN LEUK SCHOUWSPEL VOOR FOTOGRAFEN MAAR... IK BEN OP 24 OKTOBER IN CALPE GEWEEST EN DAAR WEER SLECHTHOREND VANDAAN GEKOMEN. TIJDENS HET FEEST WORDEN ER NAMELIJK DUIZENDEN LOSSE FLODDERS AFGESCHOTEN. NEEM DUS GOEDE OORDOPPEN MEE WANT ANDER LOOP JE NET ALS IK EEN GEHOOR-BESCHADIGING OP.
Door: travelster • Geplaatst op 10 aug 2010 19:49 uur
Fijne uitgebreide tip!

Hij staat al langer op mijn Spanje wensenlijst......
Door: Fransvdg • Geplaatst op 10 aug 2010 00:05 uur
Daar wil ik wel heen. Leuke tip en goed uitgebreid beschreven! Bedankt!
Door: edwinaverdingh • Geplaatst op 07 aug 2010 17:07 uur
Proficiat met de rode ster! leuke tip om te onthouden!
Door: TravelGoom • Geplaatst op 06 aug 2010 12:01 uur
Party time, gefelicteerd!
Door: Hermine • Geplaatst op 05 aug 2010 13:14 uur
Hartelijk gefeliciteerd met je tip van de week!
Door: Mathilda • Geplaatst op 05 aug 2010 09:56 uur
Erg goede uitgebreide tip die voor iedereen bruikbaar is. Gefeliciteerd!
Door: leonvanmaenen • Geplaatst op 04 aug 2010 21:06 uur
Hele goeie tip. Terecht de tip van de week. Gefeliciteerd.
Door: reysigers • Geplaatst op 04 aug 2010 19:15 uur
Hee Jim gefeliciteerd met je toptip!! Verdiend!!!!!!!
Door: Dapau • Geplaatst op 04 aug 2010 08:44 uur
Een supertip Jim!! Misschien gaan we dit volgend jaar wel doen. Hij staat bij onze favorieten!
Door: GrietBuis • Geplaatst op 04 aug 2010 00:31 uur
Jim, gefeliciteerd met deze top-tip! LEuk, geniet ervan!
Door: REDACTIE • Geplaatst op 03 aug 2010 17:00 uur
De redactie heeft deze tip verkozen tot Columbus Toptip. Niet alleen is de tip heel uitgebreid, met goede achtergrondinformatie van wat er te zien is, maar dit is ook een tip die, ondanks het feit dat het een festival betreft, het hele jaar door van pas komt. De link naar een overzicht van data maakt het helemaal compleet.
Door: Leeu • Geplaatst op 03 aug 2010 16:43 uur
Goede tip met een verdiende ster! Gefeliciteerd!
Door: herman m • Geplaatst op 03 aug 2010 15:26 uur
Leuke festivaltip.
Door: jdevaan • Geplaatst op 02 aug 2010 13:45 uur
Leuk en goed beschreven, goeie tip.
Door: Jelle51 • Geplaatst op 02 aug 2010 13:24 uur
Prima en goed beschreven tip!!
Door: albertensandra • Geplaatst op 02 aug 2010 09:11 uur
Lijkt me heel bijzonder om dat mee te maken.
Door: pdanielse • Geplaatst op 02 aug 2010 07:43 uur
Prima Tippie
Door: gorke • Geplaatst op 01 aug 2010 19:57 uur
Prima beschreven tip, als ik er straks woon kom je wel een keer langs hè?
Door: Bowral • Geplaatst op 01 aug 2010 19:17 uur
Mooi en goed verwoord, Jim!
Door: schenkel • Geplaatst op 01 aug 2010 16:35 uur
Wat een prima tip goed beschreven.
Door: hansdewildt • Geplaatst op 01 aug 2010 16:07 uur
Prima informatie. Leuk om naar toe te gaan !!
Door: corriedewinter • Geplaatst op 01 aug 2010 15:53 uur
Wat een goede tip. Informatie helemaal top!
Door: Lione Kolsteren • Geplaatst op 01 aug 2010 15:07 uur
Uitstekende, goed geschreven en originele tip! Mooi hoor, die traditie die nog zo sterk leeft daar!
Door: jeannette • Geplaatst op 01 aug 2010 14:30 uur
wat een leuke tip!
Door: Willemien • Geplaatst op 01 aug 2010 14:01 uur
Goede tip, goed beschreven en mooi met de link.

Reisaanbiedingen Spanje

 

Eliza was here

 

Villas del Alba, Andalusië

HIER DE TITEL VOOR GOOGLE Beleef de stranden, het licht, de oceaan en de authentieke Andalusische bewoners in het vergeten paradijs van Conil de la Frontera. Bekijk aanbieding
Vanaf
€ 505

_______________________________________

Finca Can Carro, Mallorca

HIER DE TITEL VOOR GOOGLE Tijdens het jarenlange opknappen is de authenticiteit niet uit het oog verloren. Deze finca op Mallorca is sfeervol, warm en traditioneel.  Bekijk aanbieding
Vanaf
€ 485

_______________________________________

Posada La Venteta, Alicante

HIER DE TITEL VOOR GOOGLE Deze eeuwenoude herberg ligt in het bergdorpje Aigües, Alicante. Alle comfort, luxe en creativiteit zijn toegevoegd aan deze sprookjesachtige herberg. Bekijk aanbieding
Vanaf
€ 480

_______________________________________